Напрямки діяльності

Кращий Сихів  це громадська організація, яка створює кращі простори, кращі спільноти, працює над сталим розвитком району, міста, країни. Це – основні напрямки нашої діяльності.

Кращі Простори

Сквер Гідності – процес змін у сквері розпочався в травні 2014 року, коли  місцеві мешканці почали відстоювати своє право на громадський простір, ставши на захист цього скверу від забудови 4-х поверхового ТЦ на місці кафе «Тераса». Сквер Гідності відстояти було нелегко, але завдяки активній позиції мешканців, їхній згуртованості, ми маємо громадський простір із юридичним статусом скверу (це означає, що забудова тут більше не загрожує). Відбулося 4 пікети, 10 судових процесів, блокування трибуни міської ради під час засідання ЛМР. В результаті, 23 жовтня, 2014 року, Сквер Гідності отримав статус скверу! 🙂 Це простір, з якого почалася наша громадська організація.  Проектування скверу здійснювали архітектори-урбаністи “Група 109”. Вони враховували думки тих, хто користується простором: в першу чергу громади, а також місцевих підприємців та школи. Тому зараз у сквер можна потрапити без перешкод на ровері, з коляскою, в інвалідному візочку, також тут є тактильна плитка, покладена за європейськими стандартами.

Площа перед Центром Довженка – у 2014 році, Кращий Сихів ініціював всеукраїнський конкурс проектів для реконструкції площі перед Центром Довженка. Переможцями проекту стала “Група 109“, ті хто проектував Сквер Гідності. Через деякі труднощі та брак фінансування, реконструкцію площі ще не розпочали. Ми, як ГО Кращий Сихів, беремо активну участь у всіх обговореннях щодо реконструкції цієї площі, проводимо адвокасі усіх процесів та інформуємо сихівчан щодо всіх процесів.

Ось те, якою ми бачимо площу перед Центром Довженка 🙂

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Парк Івана Павла ІІ (Сихівський ліс) – у травні 2019, ми встановили першу екостежку у Львові – Зелену Стежку Сихова, по якій також іноді проводимо екскурсії (як для школярів, так і для дорослих). У парку ми організовуємо толоки, неодноразово писали запити та звернення з вимогою окреслити межі парку (аби уникнути його зменшення та забудови), але поки що – безрезультатно. Ми лобіювали те, щоб парк став повністю пішим, при вході є знак, який попереджає, що ця зона – піша і їздити можуть лише люди, які там живуть. Займаємося адвокасі, слідкуємо за усіма процесами, які стосуються парку: входимо до робочої групи стратегії розвитку Сихова, висвітлюємо процеси у соц мережах для громади, висловлюємо свою активну позицію.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Кращі Спільноти

Що таке кращі спільноти? Як це виміряти? – це хороші питання, і ми не знаємо точної відповіді. Але ми знаємо, що наші проекти, обміни досвідом, події, лекції та майстер-класи, сприяють творенню кращих спільнот. А ще ми зрозуміли, що не лише кращі спільноти творять кращі простори, але й навпаки!

На прикладі скверу добре видно “теорію розбитих вікон” у дії. Сквер суттєво змінив вигляд і люди зрозуміли, що хочуть жити у кращому просторі. У 2016 році, коли відбувся конкурс грантів від міської ради, виявилося, що найбільше заявок з усього міста було подано саме від мешканців будинків біля нашого скверу! Люди побачили, що зміни можливі, і почали діяти: у сусідньому подвір’ї посадили 5 нових клумб, самостійно встановили лавки та смітники у єдиному стилі зі сквером. Напевне так і творяться кращі спільноти 😉

Серед наших проектів, які творять кращі спальноти – Кращий Сихів. Розмови # – відкриті зустрічі за кавою, на які може прийти кожен бажаючий. Ми спілкуємося на обрану важливу для Сихова тему. СихівЦІ – серія статей про ЦІннісних, ЦІлісних та ЦІкавих людей Сихова. Можете почитати тут.

Також ми беремо активну учасль у громадських обговореннях, очолюємо робочу групу з розробки Стратегії розвитку Сихова до 2027 року, групинавчаємося новому, ділимося досвідом, інформуємо про важливі проекти/події на Сихові, розповідаємо про нашу дільність та надихаємо 🙂

Сталий Розвиток

Екологія – одне з найбільш нагальних питань для міст і районів, котрі швидко розвиваються. Адже це і безпека, і комфорт, і показник поваги, з якою влада ставиться до громадян, та спроможності мислити категоріями майбутнього. На Сихові пріоритет екологічності втілиться у розвитку парків та зелених зон, підтримці міського садівництва, програмах Zero Waste та екологічної освіти.

Про це говорить Стратегія розвитку Сихова до 2027 року, до втілення якої ми активно долучаємось: толоки у парку Івана Павла ІІ та у Сквері Гідності, проведення Екосвята у 2017 та 2019 роках, проект “Твори Зелений Сихів”, який включав конкурс серед школярів “Як я дбаю про планету”, природничу школу “Від пташки до комашки”, створення першої екостежки у Львові – Зелена Стежка Сихова, та Екосвято 2019), участь у Майстерні Міста 2018 році (1 проект), та 2019 (6 проектів), міжнародні проекти зі Швецією – Art For Dignity та Sustainable Cross-border Destinations.

 

Хочеш бути причетним до змін, які бачиш навколо? – Приєднуйся до нас!

Хочеш сприяти змінам? – Підтримати нас можна тут.