“Дивовижні” – Наталя Піпа

ГО “Дивовижні” про співзасновницю та голову ГО “Кращий Сихів” – Наталя Піпа.

«Дивовижні» – це соціальна агенція , яка за п’ять років виросла з волонтерського руху до національної громадської організації. Розповідають про дивовижних людей, які змінюють країну, роблять їхні історії видимими для всіх. Ще у 2016 році, історія про Наталю Піпу, стала “Дивовижною”! 🙂
Далі – цитований текст ⬇️

“Все почалося 2014, коли місцеві мешканці побачили, як будують 4-поверховий торговий центр на Сихові у Львові. На тому місці мав бути сквер, і в післямайданний травень, люди були налаштовані активно діяти. Я дізналася на другий день, ми почали піднімати документи, вчилися працювати із судами, прокуратурою, до нас долучилися архітектори, журналісти, збирали підписи, вішали оголошення. Ми розуміли: аби протест не “здувся” за місяць, потрібно постійно підкидати “дрова у вогонь”, влаштовувати якісь активності, не опускати руки. Ми хотіли боротися не “проти”, а “за” щось, хотіли власний громадський простір на Сихові, місце для прогулянок. Спочатку хотіли назвати його “Сквер дитячої радості”, але потім зрозуміли: добре, якщо це стане простором для всіх, кожен знайде для себе якесь заняття: і бабця, і сестра, і мама. Тому тепер це “Сквер Гідності”, як нагадування про наші цінності й цілі вже після Майдану.


Наша історія отримала цікавий поворот, коли місцевий депутат поставив у сквері Матінку Божу. Далі ми спостерігали такий собі компроміс між старшим поколінням, для якого ця скульптура була дуже важливою, і молодшим, якому йшлося більше про облаштування публічного простору. Цінності обох генерацій співіснували в межах одного проекту.

За Сиховом, на жаль, ще з 90-х закріпилася слава такого “неблагонадійного” району Львова. Коли ми бралися за сквер, нас лякали, що нічого в вас не вийде, прийдуть хулігани і все поламають. Але ніхто нічого не поламав, єдине – трішки подряпали таблички, але то дрібниці.

Це Сихів, тут на відміну від центру, майже нічого не відбувається. Навіть якщо проводити дуже прості акції, це зацікавлює купу людей. Звісно, тих, хто готовий брати на себе відповідальність, досі дуже мало. Але ми покроково розвиваємо громадянське суспільство в нашому районі, проводимо акції, вкладаємо зусилля в розвиток людей. Це діє: біля найближчих під’їздів навколо скверу люди самі зробили гарні лавочки і клумби.

Зараз пишемо стратегію розвитку “Кращого Сихова” на 5 років. Хочемо зробити коворкінг “Кращий Сихів”. Є ідея, щоб у кожному місцевому кафе обов’язково у меню була авторська кава по-сихівськи, і наприклад гривня з кожної чашки йшла на розвиток. Хтось на Донбасі відвойовує країну (і без цього ніяк), а хтось має думати про її розвиток, про зростання нас як суспільства, про створення нових цінностей. Хтось має брати на себе відповідальність, як зміни інакше робити?”

#СусідиЛьвова