Зелена Стежка Сихова

Ви вже відвідали екостежку у сихівському лісі і перечитали всі тексти на стендах? Тоді вам сюди!

Для допитливих чомучок та загалом усіх, кому цікаво знати більше. На стендах екостежки ми помістили лише невелику частину того всього, що хотіли вам розповісти. Те, що нас оточує може розповісти насправді багато цікавих історій. Дослідження природи рідного краю починаються саме з таких маленьких кроків – коли раптом помічаєш листочки під ногами і маленькі квіти поміж ними, звуки птахів з крони дерев і гостей на годівничках, гудіння комах-запилювачів та барвистих метеликів.

А також дивіть про Екостежку відео у ЗМІ: від ZIK та UA: Lviv – Суспільне.

Стенд 1: Дуб чи Сихів – хто давніший?

Дуб

Карта вікових дерев

Стенд 2: Дуб чи Сихів – хто давніший?

 

Стенд 3: Хто росте поруч?

Дерева

Сподіваємося, що вам вдалося визначити дерева, які ви тут бачите.

Напевно ви звернули увагу на слово “інвазійний” (воно ж означає “чужорідний”). Люди почали стикатися з цим явищем, коли розвинувся транспорт, міжнародна торгівля та туризм. Масове вторгнення чужих видів на нові території мають непередбачувані наслідки. Іноді новий вид краще приживається на новому місці, ніж у себе на батьківщині і навіть витісняє місцеві види. В такому випадку він становить загрозу для природи. В глобальному масштабі цілої планети інвазійні види є другою причиною, через яку зникає біологічне різноманіття. Що це таке? – перегляньте тут.

В Україні прикладами таких небезпечних чужорідних видів є клен гостролистий, дуб червоний, сосна чорна, робінія псевдоакація, борщівник сосновського, та багато інших видів. Їх привезли люди з інших частин Європи або навіть з інших континентів у своїх цілях. Дерева – як лісогоподарська культура, борщівник – для виготовлення силосу у сільському господарстві. Кожен має свою історію поширення та стратегію виживання. І разом з тим – витіснення наших видів рослин.

Важливо розуміти, що для збереження глобальної біологічної різноманітності, необхідно зберігати своє місцеве багатство.

Стенд 4: Чи довго я проживу без лісу?

Ранньовесняні квіти

На сайті Національна Мережа Інформації з Біорізноманіття (UkrBIN) можна знайти та безкоштовно завантажити визначник весняних квітів України.

Серед ранньовесняних квітів особливими та дуже вразливими є ефемероїди. Їх період квітування є дуже короткий. За декілька тижнів, коли вже почалися теплі дні, але ще не з’явилося листя на деревах, їм потрібно встигнути відквітувати, запилитися та зав’язати насіння. Тому вони швидко і масово квітнуть, а людям через це здається, що їх дуже багато. Ці тендітні квіти пристосовані переживати негоду, несприятливі роки, але є дуже вразливими до впливу людей. Коли ви їх зриваєте, то просто не даєте шансу відтворитися. Через це деякі види ранньовесняних квітів занесені до Червоної книги України: підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, нарцис вузьколистий, рябчик шаховий, лілія лісова, шафран Гейфелів, півники сибірські та інші види.

Не забувайте, що квіти – це жителі лісу. Вони значно красивіше виглядають живими в себе вдома, ніж зів’ялими через декілька годин у вазі.

Стенд 5: Навіщо нам річка Зубра?

Річка Зубра

Стенд 6: А ви знаєте, що на Сихові є природний ліс?

Гай Освицький

Стенд 7: Куди зникло сихівське озеро?

Озеро

Стенд 8: Куди зникло сихівське озеро?

Птахи годівничок

 

Зелена Стежка Сихова – перша екостежка у Львові! 🙂 19 травня на Екосвяті відбулося офіційне відкриття та першу екскурсії екостежкою. Такі от враження від першопрохідця та фотографа Надії Лобас:

“Вчора вранці пройшлися свіженькою еко стежкою із фотоапаратом в руках. Після стількох дощових днів ліс виявився неймовірно чистим – нема кому смітити. Пташиний лісовий оркестр радо вітав, повсюдні вивірки (білочки для тих, хто не знає), які як провідники запрошували до мандрівки, бо ж якраз вони і були свідками закладення нової зеленої доріжки з інформативними стендами. А тепер біля тих стендів батьки із малюками. Світлини лиш трішки передають красу візуальну, та щоб зануритися у світ звуків, запахів треба цією стежкою перейтися. При чому гарно там і зранку, і вдень, і ввечері. Кожної пори щось нове. Досліджувати світ – це круто.”

Твоє Місто разом із Наталею Піпою та Ірою Цяпою зняли для Вас онлайн екскурсію першою екостежкою у Львові – Зелена Стежка Сихова, яку можете глянути у дощову погоду 

Але дуже рекомендуємо Вам прогулятися нею вживу! 🌳🚶‍♂️⬇️

Фото: Надія Лобас